3 טעויות קריטיות שבגללן התפריט באירוע לא יתאים לאירוע שלכם (ומה לעשות במקום)

אנשים רבים העומדים לפני אירוע משקיעים את מיטב כספם בתפריט האירוע, מבלי לדעת מה יתאים לאורחים שלהם ולסוג האירוע. נשמע מוכר? האם גם לכם קרה שהשקעתם כסף רב, זמן ומחשבה בתפריט האירוע שלכם, אך בסופו של דבר גיליתם שהתפריט לא נכון לאירוע, או לא קלע לטעמם של האורחים שהזמנתם? האם קרה לכם שהגעתם לאירוע ולא היה לכם מה לאכול? על 3 טעויות קריטיות שמארחים רבים עושים בדרך לבחירת התפריט (ומה לעשות במקום) – במאמר שלפניכם. מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

כמו שבוודאי קרה לכם, לא מעט אנשים שמתכננים אירוע משקיעים כסף וזמן בתכנון התפריט, אבל לא קולעים לטעם האורחים ו/או לדרישות האירוע, אולי בגלל 3 טעויות קריטיות,שעומדות בינם לבין בחירת תפריט מוצלח לאירוע שלהם.

עוד מעט נראה מה הטעות החמורה מכולן, אבל תחילה – הנה הטעות הראשונה.

טעות מס' 1 בבחירת התפריט לאירוע: לא בודקים את סוג הכשרות

הטעות הראשונה שאנשים רבים שמתכננים אירוע עושים, הוא שהם לא מוודאים תחילה את רמת הכשרות המתאימה לאירוע שלהם ו/או לאורחיהם. וזאת טעות שעלולה לעלות להם ביוקר, כי חוסר התאמה בין דרישת הכשרות של קהל המוזמנים, לרמת הכשרות שמספק המקום תיצור בעיה לרבים מהאורחים.

אז מה כדאי לעשות? הפתרון מאוד פשוט:

  • קודם כל, תדברו ביניכם ועם ההורים (במידה ומדובר באירוע שבו גם ההורים מזמינים אורחים מטעמם), כדי לוודא מה רמת הכשרות הנדרשת באירוע.
  • הקדימו תרופה למכה. כאשר אתם מתקשרים לתאם פגישה עם הקייטרינג או עם נציג המכירות באולם, תשאלו כבר בטלפון מה רמת הכשרות של המקום ושל האוכל.

בירור מקדים יחסוך לכם בזבוז זמן ואנרגיות באיתור המקום ופתרונות לתפריט מתאים.תמיד אפשר לטפל בנושא בכמה אופנים, עדיף ללכת מראש על מה שנכון.

וזה עוד כלום לעומת הטעות השנייה…

טעות מס' 2 בבחירת תפריט לאירוע: מרכיבים תפריט לפי הטעם האישי בלבד, של בעלי האירוע.

הרכבת תפריט לפי הטעם האישי של המארחים ,זאת טעות קריטית שבגללה חלק גדול מהאורחים לא ייהנה באירוע. עלול לקרות שאורחים רבים לא יתחברו לסוג כזה של תפריט

אז מה כן צריך לעשות? הפתרון קל:

  • להכניס לתפריט מנות שאתם אוהבים ולשלב גם מנות שמתאימות למכנה המשותף הרחב של כלל האורחים.
  • לוודא שהתפריט כולל פתרונות לכל סוגי הקהלים הייחודיים כמו : טבעונים, צמחוניים וכמובן ילדים, שכדאי מאוד לדאוג להם לתפריט שקולע לטעמם.

שום מאמר בנושא טעויות שעושים כאשר בוחרים תפריט לאירוע לא יהיה שלם בלי לדבר על הטעות השלישית והיא החמורה מכולן:

הטעות מס' 3 בבחירת תפריט התכנסות – מזנונים בהכנה פרונטלית בלבד.

על פי רוב מלצרים ולא שפים עומדים בעמדות, ההרכבה איטית נוצרים תורים ארוכים. זו טעות מרגיזה מאוד, האורחים רעבים בשלב הזה , הגיעו אחרי יום עבודה, פקקים, טיפול בילדים וכו…הם עדין לא יושבים סביב השולחנות, האורחות עם נעלי עקב….והתורים בדוכני קבלת הפנים מתארכים.

אז מה כן צריך לעשות?…. הפתרון פשוט:

  • תבקשו להכניס לתפריט ההתכנסות, עמדה או שתי עמדות ( תלוי בכמות האורחים ובסוג האירוע) שבהן האוכל מוכן מראש במטבח.
  • לשלב בזמן קבלת הפנים גם "חטיפים מסתובבים" שמוגשים על ידי מלצרים שעוברים בין האורחים.
  • אפשרי כחלק מהעיצוב באירוע, או כעמדות ברקע, לדאוג לפיצוחים משובחים, פירות יבשים כך שיש מה לטעום לפני שמגיעים לאוכל עצמו, מאכלים שקל לאכול בעמידה ולא מסובך להגיש.

בשורה התחתונה

הרבה אנשים שעומדים להפיק אירוע בוחרים מנות לא נכונות לאירוע שלהם ולכן מבזבזים חלק גדול מהתקציב בצורה לא מתאימה לאירוע.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כשמתכננים את תפריט האירוע חשוב לתת את הדעת על 3 דברים: רמת כשרות שתספק את דרישת המוזמנים, מנות מגוונות שמתאימות לכלל האורחים, קבלת פנים שמשלבת כמה סגנונות הגשה. ואלו הם טיפים קטנים ממכלול גדול שמשתנה מאירוע לאירוע. בניית תפריט נכון לכם תעלה בהכרח את רמת האירוע….כולם בסוף מדברים על האוכל.

כי באירוע אין חזרה גנרלית

תמיד מוודאת שיהיה מושלם….ותמיד באהבה.

יערה

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

דרכים נוספות ליצירת קשר

צרו איתנו קשר

כרם הזיתים 27, סביון